Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego

Dzieci i nastolatki często mają bardzo oryginalne i fantazyjne pomysły na urządzenie swojego wnętrza. chcą mieć łóżka w kształcie auta wyścigowego, brokatowe dodatki, czy całkowicie czarny pokój pokryty ze ścianami pokrytymi plakatami ulubionego zespołu.

Aranżacja wnętrza dla nastolatka

aranżacja wnętrzRolą rodzica jest to, by urządzić taki pokój jednocześnie zgodnie z sugestiami dziecka, ale też z zasadami funkcjonalności, czy tez z myślą o tym, że gust dziecka szybko się zmieni, więc nie powinno stawiać się na jedną, wyrazistą estetykę. Jak zatem powinna wyglądać aranżacja wnętrz w Toruniu w odniesieniu do pokoju dziecka czy nastolatka? Na pewno warto wybrać meble funkcjonalne, pojemne szafy, czy też łóżko z ukrytymi szufladami. Dzieci często mają wiele zabawek, akcesoriów szkolnych, czy bibelotów. Trzeba je gdzieś przechowywać, tak by nie zawadzały w pokoju i się nie kurzyły. Maluchy mają stosy kloców, maskotkek, lalek, nastolatki mają za to sporo ubrań, biżuterii, czy torebek. Warto jest zatem kupować meble ,,na wyrost”. Na początku może szafy czy półki nie będą w pełni zapełnione, ale w miare upływu czasu rzeczy będzie przybywać. Zamiast kupować mniejsze meble i potem je wymieniać lepiej jest od razu kupić te większe, pojemniejsze.

aranżacja wnętrzDruga rzecz to kwestia stylistyki mebli. Lepiej jest nie kupować stylizowanych łóżek, czy szafek z motywami samochodzików, czy księżniczek. W danym momencie dzieci mogą kochać wyścigówki, czy wróżki, ale za rok może pokochają słodkie pieski albo kolejki elektryczne i wtedy meble nie będą im się podobać. Proste meble drewniane zawsze można udekorować np. poprzez przemalowanie ich, naklejenie ciekawej okleiny ze wzorem. Nad łóżkiem można zamontować baldachim, który jednocześnie nada sypialni dziecka bajkowego klimatu, a jednocześnie nie będzie to typowo dziecięcy akcent. Jeśli chodzi o wyraziste akcenty kolorystyczne to warto je zastosować przede wszystkim na ścianach. Przemalowanie ich zajmuje chwilę, więc jak kolor się znudzi zawsze można go zmienić na inny. Kolorowym akcentem może też być dywanik lub wykładzina. Szybko się je kładzie/montuje na podłodze, są przyjemne w dotyku, a dodatkowo dostępne są w wielu wzorach.

Również dekoracje w pokoju dziecka czy nastolatka mogą nadawać pomieszczeniu niesamowitego klimatu. Mogą to być małe i tanie rzeczy, takie jak obrazy na ścianach, ładna lampa, czy dywanik przy łóżku. Dzięki takim elementom dziecko będzie zadowolone ze swojego pokoiku, a jednocześnie dorośli nie będą musieli się martwić ewentualnym remontem, przemeblowaniem, czy kupowaniem nowych dekoracji.