Baterie prysznicowe czasowe – zalety

Baterie prysznicowe czasowe – zalety

Współcześnie coraz częściej można spotkać się z czasowymi bateriami prysznicowymi. Czym one tak właściwie są i w jakim celu się je stosuje? Tego typu rozwiązania do niedawna wykorzystywane były wyłącznie w miejscach publicznych, takich jak ośrodki wypoczynkowe, baseny czy siłownie. Wiele osób zdecydowało się jednak zamontować baterie również u siebie w domach.

Baterie prysznicowe w domu

baterie prysznicowe czasoweTego typu armatura wyróżnia się sporą ilością zalet, mimo że jej koszt potrafi być nieco wyższy od standardowych urządzeń. Co charakteryzuje te produkty? Główną zaletą stosowania czasowych baterii prysznicowych jest przede wszystkim oszczędność – zarówno wody, jak i pieniędzy. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób zaoszczędzić, warto przyjrzeć się, jak funkcjonuje urządzenie. Wyróżnić można dwie zasadnicze różnice w działaniu baterii czasowych – jedne uruchamiane są na przycisk, inne natomiast na czujnik ruchu. W obu przypadkach strumień wody spływa wyłącznie przez kilka lub kilkadziesiąt sekund (w zależności od ustawienia). Zazwyczaj jest to wystarczający czas, żeby umyć ręce, a w przypadku kąpieli wystarczy ponownie nacisnąć przycisk (lub zbliżyć się do czujnika), aby strumień ponownie płynął. Tego typu zastosowanie ma na celu uchronić właścicieli lokali i ośrodków przed przypadkowym lub specjalnym pozostawieniu odkręconej wody.

baterie prysznicowe czasowePłynąca przez wiele godzin woda może wygenerować spore koszta, a nawet prowadzić do zalania pomieszczenia. Z tego też powodu nierdzewne baterie prysznicowe czasowe montuje się również w domach i mieszkaniach, szczególnie jeżeli mieszka się razem z dziećmi – te bardzo często nie zwracają uwagi na to, jak długo leci woda. Oszczędność nie jest jedyną zaletą urządzenia, gdyż nowocześnie wyglądająca armatura dodatkowo wzbogaca wystrój wnętrza, a także jest trwała i bezawaryjna. Jest to również bardziej higieniczne rozwiązanie, szczególnie jeżeli armatura jest bezdotykowa. Produkt jest niezwykle pomocny w przypadku osób niepełnosprawnych, gdyż wystarczy zbliżenie się do czujnika lub delikatne dotknięcie przycisku, aby woda zaczęła lecieć. O ile czasowa bateria prysznicowa może kosztować nawet kilka razy więcej niż standardowa, tak jej zakup może się bardzo szybko zwrócić.

Oszacowano, że korzystanie z urządzenia może ograniczyć zużywanie wody nawet o 70 procent. Już po kilku miesiącach użytkowania można zauważyć różnicę w opłatach. Armatura czasowa jest wręcz obowiązkowa dla właścicieli obiektów publicznych, którzy chcą uniknąć wielu problemów związanych z wysokimi kosztami za zużycie wody lub naprawę zniszczeń wywołanych zalaniem.