Brukarstwo moją pracą

Brukarstwo moją pracą

Zawsze chciałem mieć dobrą pracę. Niestety w mojej rodzinnej miejscowości było bardzo mało perspektyw i postanowiłem wyjechać. Tak naprawdę we wszystkim pomogła mi moja kuzynka, która mieszkała w Bydgoszczy.

Miałem doświadczenie w brukarstwie

brukarstwoByło to bardzo szybko rozwijające się miasto i w ostatnim czasie powstało tam bardzo dużo zakładów oferujących stanowisko. Gdy przeglądałem ogłoszenia wpadła mi w oko pewna spółka oferująca brukarstwo. Ja już wcześniej miałem małe doświadczenie właśnie w tej branży i chciałem je kontynuować. Po złożeniu swoich dokumentów i odbyciu dnia próbnego wiedziałem, że kostka brukowa stanie się moim codziennym elementem pracy. Oferowano mi stałą umowę dlatego od razu postanowiłem ją podpisać. Na początku było trochę ciężko, ponieważ tak naprawdę nikogo nie znałem. Nasze usługi brukarskie były rozpowszechnione na terenie całego województwa dlatego czekały mnie wyjazdy. Zatrudniali nas najczęściej klienci indywidualni. Każdy kto chciał mieć kostkę przed swoim domem załatwiał umowę u naszego szefa. Układanie kostki z czasem przynosiło mi bardzo duże zyski i mogłem pozwolić sobie na kredyt. Moim marzeniem było małe mieszkanie w centrum miasta. Miałem stamtąd blisko na stary rynek i mogłem codziennie podziwiać piękne miejsca. W wolnych chwilach planowałem swoje pierwsze wakacje. Praca zabierała mi dużo czasu i stwierdziłem, że potrzebuję jakiegoś odpoczynku.

Z wolnym nigdy nie miałem żadnego problemu. Oczywiście go nie nadużywałem i zostawiałem sobie go na wyjątkowe okazje. Nigdy nie można było przewidzieć nagłej choroby, a ja wolałem mieć jakieś ubezpieczenie na przyszłość. Nie zamierzam opuścić tego miejsca.

Dodaj komentarz