Czym charakteryzują się materace kokosowe?

Czym charakteryzują się materace kokosowe?

Materace produkowane są obecnie z różnych materiałów, a ich warianty są wyjątkowo zróżnicowane. Można znaleźć między innymi takie, które wykonuje się z lateksu, pianki, a także kokosa. Zastosowanie orzecha kokosowego do produkcji materacy jest, jak się okazuje powszechne. Mata kokosowa jest w pełni naturalnym materiałem, który wykorzystywany jest do tworzenia kokosowych elementów sypialnianych.

Zalety materacy kokosowych

kokosowe materace - tanio

Włókna tego orzecha są odpowiednio wulkanizowane i lateksowane, dzięki czemu udaremnia to kruszenie się materiału, a w efekcie zwiększa się jego odporność i wydłuża okres użytkowania. Właśnie w ten sposób jest tworzona mata o grubości 1 cm do zastosowania w materacach jako wkład. Podkład kokosowy ma wiele pozytywnych właściwości jak na przykład zapewnienie odpowiedniego komfortu snu, niewydzielanie toksyn i szkodliwych substancji. Dodatkowo sole zawarte w kokosie zapobiegają rozwojowi roztoczy oraz pleśni. Poza tym posiadają możliwość przekładania warstw wypełnienia zgodnie z preferencjami, a także obrót materaca o 180 stopni, co zwiększa żywotność tego podstawowego do komfortowego snu elementu. Należy pamiętać, że kokosowe materace charakteryzują się dość wysokim stopniem twardości, a co za tym idzie, mogą nie spełniać wymagań osób lubiących miękkie nawierzchnie.

materac tani kokosJednak warto pamiętać, że tego typu konstrukcja dobrze sprawdzi się przy bólach mięśni i kręgosłupa, a dodatkowo jest antyalergiczna, co z pewnością okaże się świetną wiadomością dla osób cierpiących na alergię. Poza tym kokos jest materiałem, który dobrze odprowadza wilgoć, a co za tym idzie, jest wyjątkowo higieniczny i trwały. Przez dość wysoki stopień twardości materace te polecane są również dla osób ważących powyżej 80 kg. Dzięki naturalnej twardości podłoża, ciało nie będzie zapadać się w materacu, doprowadzając do napięć mięśniowych, a w efekcie nawet stałych zmian w budowie kręgosłupa. Wśród materacy kokosowych można ponadto wyróżnić różne warianty jak na przykład sprężynowe, a także nawierzchniowe. Jeśli chodzi o koszta, jakie są potrzebne na zakup takich elementów sypialnianych jak kokosowe materace – tanio można się w nie zaopatrzyć w specjalistycznych sklepach z tego typu asortymentem.

Ciekawą i skuteczną możliwością może okazać się zakup materaca na zamówienie, co umożliwi odpowiedni dobór każdej z jego części, a nawet wyglądu. Materace kokosowe są ciekawą alternatywą dla popularniejszych elementów sypialnianych takich jak konstrukcje sprężynowe czy piankowe. Są higieniczne, wytrzymałe, antyalergiczne, a także żywotne dzięki możliwości obracania ich o 180 stopni. Należy jednak pamiętać, że ich konstrukcja jest naturalnie twarda.