Czym wyróżnia się nowoczesna powietrzna pompa ciepła?

Czym wyróżnia się nowoczesna powietrzna pompa ciepła?

Nowoczesne sposoby ogrzewania budynków ukierunkowane są głównie na odnawialne źródła energii. Troska o ekologię oraz możliwość uzyskania samowystarczalności energetycznej skłania coraz więcej osób do montażu pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych, które z powodzeniem ze sobą współpracują. Aby jednak dobrać właściwe do potrzeb budynku urządzenie, warto wykonać dobry research.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

termometrNabycie odpowiedniej pompy zapewni autonomię energetyczną na długo. Po pewnym czasie można liczyć także na niemal całkowity zwrot kosztów podjętej inwestycji. Ogrzewanie budynków może być niezwykle proste, o ile do potrzeb danego obiektu dobierze się idealne nowoczesne urządzenie. Wykorzystanie energii pochodzącego z gleby, wody i powietrza może mieć ponadto dobry wpływ na środowisko. Najwyższej jakości powietrzna pompa ciepła potrafi ogrzać dom, nawet gdy temperatura powietrza na zewnątrz budynku spada do kilkunastu stopni na minusie. Jest to urządzenie, które pobiera energię z powietrza. Dzięki działaniu praw fizyki dostarcza ono ciepło do całego obiektu, pozwalając szybko ogrzać pomieszczenia w domu. Sprzęt ten składa się przede wszystkim z parownika, sprężarki, skraplacza oraz zaworu rozprężnego. Wskazane elementy zapewniają swobodny cykl obiegu powietrza, co skutkuje choćby ogrzaniem wody w budynku.

Pompy ciepłaNowoczesne powietrzne pompy ciepła wyróżnia szereg istotnych zalet. Można do nich zaliczyć przede wszystkim niskie koszty eksploatacji, niezwykle łatwy montaż, brak emisji spalin oraz CO2. Ich posiadacze nie muszą budować także komina dymnego czy gazowego przyłącza, co ma miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań energetycznych. Całkowicie obniża to koszt związany z potencjalną rozbudową budynku oraz zaoszczędza w nim przestrzeń. Urządzenie posiada także opcję chłodzenia powietrza, co eliminuje z kolei konieczność budowy indywidualnego systemu klimatyzacji. Oprócz walorów funkcjonalnych często wskazywane przez użytkowników pomp są również aspekty ekologiczne oraz możliwość koegzystowania urządzeń z instalacją fotowoltaiczną. Jest to kolejna oszczędność dla łącznego budżetu związanego z inwestycją.

Sprzęt nowego typu z powodzeniem można ustawić np. w piwnicy, obok garażu lub pomieszczeń gospodarczych wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Sprawdza się zarówno w obiektach użytkowych, jak i mieszkalnych, co czyni pompy niezwykle uniwersalnymi. Cechuje je także obecnie atrakcyjny design, dzięki czemu pasują do wielu typów elewacji czy wystroju na terenie budynku. Jest to także inwestycja, która służy na lata, ponieważ nowoczesne urządzenia niemal nie potrzebują napraw czy konserwacji. Korzystanie z pomp powietrznych umożliwia też zredukowanie opłat za energię.