Dlaczego rolety dzień – noc są tak popularne?

Dlaczego rolety dzień – noc są tak popularne?

Od pewnego czasu skuteczne przysłanianie okien stało się znacznie bardziej istotne. Wszystko ze względu na coraz bardziej dotkliwe fale upałów, które mogą się okazać czynnikiem, powodującym nagły i nieprzyjemny wzrost temperatury w mieszkaniu. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tym problem, okazują się być rolety, które powinny być funkcjonalne niezależnie od pory dnia.

Stale rosnąca popularność rolet dzień noc

rolety dzień nocMinusem standardowych rolet, czy te żaluzji jest fakt, że w porze dziennej, po ich odsunięciu, nie zapewniają one żadnej ochrony przed wzrokiem osób postronnych. Jest to w szczególności dotkliwy problem w przypadku osób, mieszkających na niższych piętrach, a także w przypadku tych, których okna sąsiadują z oknami innych budynków. Jedynym sposobem, aby skutecznie poradzić sobie z takim problemem, wydaje się być nowoczesna roleta dzień i noc w kasecie – łódź jest miastem gdzie korzysta z nich coraz większa liczba osób. Podstawową zaletą takich właśnie rolet jest fakt, że składają się one z pasów zaciemniających, oraz takich przezroczystych. Dzięki temu, rolety takie mogą pozostawać zasłonięte przez całą dobę, a jednocześnie nie ma potrzeby stosowania na oknach firanek. Przeźroczyste, lub też półprzezroczyste pasy zamontowane w roletach dzień – noc, skutecznie zapobiegają bowiem przed wzrokiem przechodniów, a jednocześnie dbają o dostęp odpowiednio dużych ilości światła.

 

żaluzjeW nocy zaś lub w przypadku bardzo silnego nasłonecznienia, wystarczy przemieścić pasy w taki sposób, aby uzyskać pełne zaciemnienie pomieszczenia. Rolety dzień -noc, nazywane również bardzo często roletami Duo, można zamówić w kilku różnych wersjach, różniących się sposobem ich montażu. Rolety w kasecie tego typu, cieszą się obecnie szczególną popularnością, przede wszystkim ze względu na większą ich estetykę. W ich przypadku bowiem roleta chowa się do specjalnej kasety, która dostępna jest w wielu kolorach. Solidne prowadnice, utrzymują przez cały czas materiał rolety w jednej płaszczyźnie, chroniąc ją jednocześnie przed usterkami mechanicznymi. Dzięki temu, obsługa rolety jest tak samo przyjemna nawet po dłuższym czasie.

Obecnie coraz więcej osób interesuje się skutecznym zasłanianiem okien w mieszkaniu. Jest to bardzo istotne z kilku względów, biorąc pod uwagę zarówno prywatność, jak też możliwość zapobiegania silnego nagrzewania się wnętrza mieszkania od promieni słonecznych. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie sposoby na zasłanianie okien zachowują przez całą dobę odpowiednią funkcjonalność, jak ma to miejsce w przypadku rolet dzień – noc.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę veodesign.pl!