Dlaczego warto zdecydować się na zbiornik LPG?

Dlaczego warto zdecydować się na zbiornik LPG?

Podczas budowy domu ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania. Często podłączenie do miejskiej sieci gazu nie jest możliwe. Również ogrzewanie tradycyjnymi sposobami może nieść ze sobą wysokie koszty rachunków. Doskonałym pomysłem jest wybór zbiornika na LPG – jest on wygodny w użyciu, ekologiczny oraz niedrogi.

Praktyczne zbiorniki na gaz w województwie dolnośląskim

zbiornik gazowyCzasami warto zdecydować się na tego rodzaju instalacje. Zbiornik na gaz w dolnośląskim jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które budują lub modernizują swój dom jednorodzinny, zwłaszcza jeżeli na posiadanym terenie nie ma zasięgu do sieci gazu ziemnego albo poprowadzenie instalacji jest bardzo kosztowne. Jest to również sposób na uniezależnienie się od wszelkich zewnętrznych źródeł energii. Dzięki zbiornikowi można bezpiecznie ogrzewać dom, podgrzewać wodę, gotować oraz zasilać kominki gazowe. Tego rodzaju paliwo wyróżnia się wśród innych wysoką wydajnością. Gaz ma dwukrotnie większą wydajność, więc jego zużycia jest o wiele mniejsze. Poza tym jest doskonałym wyjściem dla osób, którym zależy na dbaniu o środowisko. Podczas spalania emituje się nawet o 20% mniej dwutlenku węgla w porównaniu z olejem opałowym lub węglem. Przydomowy zbiornik jest w pełni bezobsługowy – nie trzeba go ręcznie napełniać, ani składować potrzebnego opału w dodatkowym pomieszczeniu.

zbiornik na gazPrzed dokonaniem instalacji zbiornika należy dopełnić pewnych formalności. Przede wszystkim trzeba zwrócić się do projektanta, aby wykonał projekt techniczny. Na mapie zaznacza on lokalizację zbiornika na gaz oraz przyłącza gazowego. Pomaga on również uzyskać dokumenty między innymi zatwierdzenie go przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jeżeli pojemność zbiornika wynosi do 7 metrów sześciennych to nie jest wymagane pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie jego budowy do Starostwa Powiatowego. Podczas budowy nowego domu często ta formalność jest już uwzględniona w pozwoleniu na budowę. Instalacja zbiornika polega na przygotowaniu miejsca, wykonaniu fundamentów, montażu oraz pierwszym tankowaniu. Po wszystkim powinno się zgłosić jego postawienie do odbioru końcowego, który przeprowadzany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jest to niezwykle oszczędne oraz wygodne źródło ogrzewania, dlatego bardzo często właściciele nowo powstających domów jednorodzinnych decyduje się na takie rozwiązanie. Zbiornik taki tankuje się zazwyczaj raz do roku, w zależności od tego jakie jest ogólne zużycie. Warto decydować się na doświadczonych oraz rzetelnych dostawców i cieszyć się ciepłem w przystępnej cenie.