Drzwi drewniane i ich montaż

Drzwi drewniane i ich montaż

Stojąc przed wyborem drzwi do domu, zawsze zależy nam na tym, aby spełniały one wszystkie nasze wymagania, zarówno jeśli chodzi o parametry techniczne, jak i wygląd. W tej drugiej kwestii zazwyczaj zwyciężają drzwi drewniane. To dlatego, że drewno uważane jest za materiał ponadczasowy, który nigdy nie straci na swojej wartości.

Jak przebiega montaż drzwi

montaż drzwiJest uniwersalne oraz pięknie sprawdza się zarówno w przypadku budynku nowoczesnego, jak i tego utrzymanego w klasycznym stylu architektonicznym. Zaletą drewna jest także jego trwałość. Jeżeli zdecydujemy się więc na drzwi drewniane, możemy być pewni, że nie będziemy tego wyboru żałować. Takie drzwi doskonale dopasują się zarówno do wyglądu elewacji, jak i do aranżacji wnętrza. W dodatku dzięki swojej wytrzymałości możemy być pewni, że przez długi czas nie przejdzie nam przez myśl ich wymiana, gdyż doskonale będą spełniać swoją funkcję, chroniąc nas przed włamywaczami, przed utratą ciepła oraz przed hałasami. Jeśli wybraliśmy już drzwi zewnętrzne, warto podejść profesjonalnie do ich montażu. Montaż drzwi, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane, przebiega zawsze w identyczny sposób. W pierwszym etapie konieczne jest dokładne złożenie ościeżnicy oraz jej montaż.

montaż drzwiOsadzenie w otworze drzwiowym powinno być naprawdę precyzyjne, liczy się zachowanie pionu oraz poziomu oraz odpowiednia stabilizacja. W przypadku powstawania szpar między ścianą a ościeżnicą, konieczne jest ich zaizolowanie. Używa się tutaj najczęściej pianki montażowej. W kolejnym kroku należy skutecznie zamaskować połączenia ościeżnicy i ściany. Używa się do tego specjalnych listew – dobrze, jeśli są one już odpowiedniej długości. Najczęściej jednak będziemy musieli liczyć się z koniecznością ich skrócenia. Należy je docisnąć za pomocą imadeł i przykleić na specjalny klej do drewna. I znów należy pokryć miejsca łączenia listew ze ścianą, najlepiej za pomocą silikonu, choć akryl sprawdza się równie dobrze. Teraz nadszedł czas na wieszanie skrzydła na zawiasach. Przed przystąpieniem do tego zadania, upewnijmy się, czy skrzydło drzwiowe posiada odpowiednią wysokość. Czasami konieczne może być jego skrócenie…

Na szczęście profesjonaliści poradzą sobie ze wszystkim. Po zawieszeniu skrzydła konieczna jest regulacja zawiasów oraz montaż klamki i zamka. Zazwyczaj mamy do czynienia już z gotowymi otworami na te elementy, dlatego montaż ich nie powinien przysporzyć nam problemu. I już po tych kilku etapach możemy cieszyć się prawidłowo zamontowanymi drewnianymi drzwiami zewnętrznymi.

Dodaj komentarz