Jakie urządzenia wykorzystuje się podczas przewiertów?

Jakie urządzenia wykorzystuje się podczas przewiertów?

Wykonanie przewiertu sterowanego, nazywanego również bardzo często kierunkowym, jest zawsze bardzo dużym wyzwaniem. Wszystko z tego względu, że podczas takich prac, trzeba mieć dostęp do różnych, bardzo profesjonalnych urządzeń, nie tylko wiertnic. Równie ważne jest bowiem, aby możliwe było na bieżąco pozbywanie się pozostałości ziemi.

Profesjonalne i bezpieczne przewierty

wiertnica kołowaAby tworzenie przewiertu było procesem zakończonym powodzeniem, ważna jest również odpowiednia koordynacja, jak również i rozplanowanie prac, pomiędzy różnych pracowników. Tylko wtedy nie tylko można mieć pewność, że fachowe przewierty sterowane będą utworzone bardzo szybko, ale także, ze okażą się one wystarczająco trwałe. Podstawowym urządzeniem, które wykorzystywane jest podczas takich właśnie prac, jest oczywiście wiertnica. Są to urządzenia w zdecydowanej większości przypadków samojezdne, mogą być napędzane gąsienicowo, bądź też kołowo. Dosyć często spotyka się także z odmianami takich sprzętów, wyposażonych dodatkowo w lawetę, agregat prądotwórczy, zespół hydrauliczny, a nawet własną pompę płuczkową. Dodatkowe wyposażenie wiertnicy może w znacznym stopniu pomóc w wykonywaniu poszczególnych zadań.

 

wiertnicaWarto podkreślić, że wiertnice dostępne są w różnych rozmiarach, a ważnymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tych urządzeń, powinna być ich moc, siła pchania i uciągu, jak również wydajność pompy płuczkowej. Często przy wyborze odpowiedniej wiertnicy, zwraca się również uwagę na jej maksymalny moment obrotowy, czy też na promień gięcia żerdzi wiertniczych. Ta ostatnia maszyna, jest niemal tak samo ważna dla sprawnie wykonywanego przewiertu, jak wiertnica. To właśnie ona jest bezpośrednio wprowadzana w grunt, w celu wydrążenia otworów o oczekiwanej średnicy i trajektorii. tego też względu, żerdź wiertnicza jest tym elementem, który musi być wymieniany najczęściej podczas wykonywania prac ziemnych związanych z przewiertami horyzontalnymi. Wynika to z faktu, że stały kontakt z gruntem o różnej charakterystyce, może powodować zwiększoną podatność tego właśnie elementu na wygięcia oraz zużycie innego rodzaju.

W obecnym czasie podczas prac ziemnych wykorzystywany jest coraz bardziej nowoczesny sprzęt. Ważne jest więc, by przy jego wyborze, zwróć uwagę na różnego rodzaju parametry, które mogą być kluczowe dla wykonania przewiertów sterowanych. Chodzi tuja na przykład o maksymalną moc takiego właśnie sprzętu, jego moment obrotowy, czy też szereg innych, bardzo istotnych z punktu widzenia użytkowników takiego sprzętu czynników.

Sięgnij więcej informacji na stronie www.krecik-przewiertysterowane.pl!