Kilku klientów oszukanych przez pracowników sklepu w Krakowie

Kilku klientów oszukanych przez pracowników sklepu w Krakowie

W ciągu ostatnich kilku tygodni na komisariaty policji w Krakowie zgłosiło się kilkanaście osób, które w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach zostały okradzione. Zaskakujące było to, iż poszkodowani orientowali się, iż zostali okradzeni ale w domu nie było jakichkolwiek śladów włamania.

Niestety wszędzie możemy zostać oszukani, nawet u ślusarza

usługi ślusarskie krakówWiększość z poszkodowanych nie umiała także powiedzieć dokładnie kiedy mogło dojść do kradzieży gdyż ginęły przedmioty żako używane, pochowane w szafach lub komodach. Policja prowadziło śledztwo ale ciężko było cokolwiek ustalić aż do momentu kiedy w trakcie zeznań znaleziono jeden wspólny mianownik łączący wszystkie okradzione osoby. Otóż okazało się, iż wszyscy oni korzystali z usługi montażu balustrady lub bramy i ogrodzenia oferowanej przez jeden z największych sklepów remontowo – budowlanych w Krakowie(firma ta też oferowała usługi ślusarskie kraków). Jedna z poszkodowanych osób skorzystała natomiast z usług ślusarskich tego samego sklepu. Przeprowadzone śledztwo wykazało, iż to dwójka młodych mężczyźni dopuściła się wszystkich kradzieży, także tej do której doszło w domu w którym świadczono usługę ślusarską, którą świadczył jeden z zatrzymanych mężczyzn. Dwudziesto ośmio latek oraz trzydziesto dwu latek zawodowo zajmowali się kowalstwem a w sieci sklepów zatrudnieni byli jako montażyści bram i ogrodzeń oraz balustrad balkonowych. Większość skradzionych przedmiotów została znaleziona w ich mieszkaniach, kilka niestety udało się już sprzedać na aukcjach internetowych.

W sumie dokonali oni kradzieży na około trzydzieści tysięcy złotych, jak jednak wspomniano większość udało się odzyskać i już trafiła ona w ręce prawowitych właścicieli. Sklep w obliczu tej sytuacji wydał oświadczeniu w którym przeprosił poszkodowane osoby oraz zapewnił, iż nie posiadał wiedzy o przestępczej działalności swoich pracowników.

Dodaj komentarz