Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać?

Dziecko to największy skarb rodzica, z tego powodu chcemy dać mu wszystko, co najlepsze. Wybór dziecięcego łóżka powinien być dokładnie zaplanowany i przemyślany. To nie tylko piękny mebel, ale również produkt, który musi być bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Śliczne i trwałe łóżeczko

łóżeczko dla dziewczynkiWszystkie mamy na świecie dwoją się i troją przy wyborze odpowiedniego łózka dla swojej ukochanej dziewczynki. Co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka? W pierwszej kolejności wiek i wzrost dziecka będzie odgrywał ważną rolę. Dzieci szybko rosną – każdy rodzic o tym doskonale wie. Wybierając łóżko, postawmy na większy model, dzięki czemu dziecko będzie mogło spać dłużej niż tylko przez rok czy dwa. O ile dla malucha do dwóch lat życia wystarczający będzie mebel o standardowej wielkości 140 × 70 cm, o tyle dziecko mające 4 lata, może czuć się już nieco niekomfortowo. Wybierzemy więc model większy – najlepiej o wymiarach 160 × 80 cm. Zaoszczędzimy dzięki temu kłopotu, ponieważ łóżka nie będzie trzeba tak szybko wymieniać na nowe. Materiał łóżeczka i jakość wykonania również odgrywa istotną rolę przy wyborze. Najwytrzymalszym materiałem będzie zawsze drewno sosnowe. Powinno być wykonane z przetestowanych materiałów, które będą wytrzymałe, a przy tym pozbawione toksyn. Tyczy się to w szczególności łóżek malowanych i lakierowanych.

łóżeczko dla dziewczynkiKolejnym wyborem, nad jakim będziemy musieli się zastanowić to model łóżeczka. Wybór nowego łóżka oczywiście stoi po stronie rodzica, jednak dobrze jest pozwolić dziecku wybrać, choćby detale, ozdoby lub kolor. Tak więc dla chłopców najczęściej wybieranym kolorem jest szary bądź niebieski, tak dla dziewczynki różowy. Efektownymi modelami są również te z grafiką, dla chłopców – superbohaterzy, zwierzęta czy auta. A ładne łóżeczko dla dziewczynki będzie z rysunkiem księżniczki czy też przez wielu rodziców wybierane, łóżko w kształcie domku. Ważnym aspektem jest również odpowiednie zabezpieczenie. Jedno z ważniejszych kryterii, ma kluczowe znaczenie podczas snu dziecka, ale nie tylko. Łóżko dziecięce z barierką cieszy się powodzeniem wśród rodziców, których dzieci wyrosły już z etapu niemowlęcego i nie potrzebują łóżka ze szczebelkami. Barierka zabezpiecza przed upadkiem dziecka w trakcie snu, jak i przy zabawie, to naprawdę świetny pomysł gdy dziecko jest bardzo ruchliwe i lubi się wiercić w łóżku. Łóżko dziecięce nie musi wyglądać jak klasyczne łóżko dla dorosłego. Równie dobrze może być to łóżko samochód, bądź ładne łóżeczko dla dziewczynki z motywem karocy lub innej grafiki.

Dziecięce łóżko to zakup, któremu warto poświęcić dużo uwagi, ponieważ będzie bezpośrednio wpływało na jakość snu dziecka. Do wyboru jest całkiem sporo rozmaitych produktów, Pamiętajmy by te, posiadały niezbędne atesty i wszelkiego rodzaju certyfikaty bezpieczeństwa, ponieważ to one gwarantują wysoką jakość łóżka połączoną z ochroną malucha.