Malowanie blach perforowanych i mocne siatki druciane

Malowanie blach perforowanych i mocne siatki druciane

Obecnie blachy perforowane i tym podobne materiały mają szerokie zastosowanie w tym dekoracyjne. Dlatego muszą się one nienagannie prezentować. Także i produkty te powinny być odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami.

Siatki druciane i cynkowanie

siatki drucianeDlatego bardzo często blachy czy rożnego rodzaju siatki poddaje się zabezpieczenie oraz malowaniu. Często te dwa procesy są wykonywane jednocześnie. Jeśli chcemy, aby była blacha perforowana czarna, to możemy w tym celu zastosować malowanie proszkowe. Podobnie jest jeśli chodzi o malowanie siatki cięto ciągnione. Ta metoda jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie, gdy jest wykonana perforacja blachy i są trudno dostępne miejsca. Malowanie proszkowe wykonuje się metodą natryskową. Służą do tego specjalne narzędzia w tym pistolet. Farba podczas takiego malowania trzyma się produkty, na przykład takiego jak siatka cięto ciągniona przy pomocy siłom elektrostatycznym. Po zakończeniu malowania proszkowego metodą natryskową należy malowany element podgrzać do temperatury w zakresu od stu czterdziestu stopni Celsjusza do dwustu stopni Celsjusza. Malowanie proszkowe ma wiele zalet. Po pierwsze podczas tego rodzaju malowania nie wydzielają się szkodliwe i trujące substancje. Także dzięki tej technice można zaoszczędzić na na energii, gdyż nie są potrzebne zamknięte układy wentylacji.

siatki drucianeTakże podczas malowania proszkowanego blachy perforowanej możliwe jest praktycznie stu procentowe wykorzystanie proszku. Oprócz tego, że podczas malowania proszkowego naddajemy kolor materiałowi, to także zabezpieczamy produkt przed korozją, jak i innymi szkodliwymi warunkami na które będą narażone. Także materiały typu mocne siatki druciane można poddawać zabezpieczeniu poprzez proces cynkowania. Proces ten zabezpiecza materiał przed szkodliwymi czynnikami, a szczególnie przed korozją. W przypadku siatki drucianej te właściwości są bardzo istotne, gdyż często jest ona montowana na zewnątrz, a wiadomo, że tam szczególnie są narażone na takie szkodliwe czynniki. Po procesie ocynkowania, czyli nałożenia warstw cynku materiały te prezentują się również estetycznie, czyli jak najbardziej proces ten może być stworzony zamiast malowania.

Ważne jest jednak to, aby podczas cynkowania siatki cięto ciągnione czy inne siatki druciane nie były poddawane temu procesowi razem z konstrukcją, gdyż może to spowodować zniszczenie i odkształcenie elementu. Malowanie blach czy siatek często jest stosowane nie tylko w celach estetycznych, ale również jako zabezpieczenie produktu przed uszkodzeniami czy korozją.

Dodaj komentarz