Nowoczesne sauny – luksus nie tylko w SPA

Nowoczesne sauny – luksus nie tylko w SPA

Aktualnie łaźnie parowe oraz sauny przestają być już wyłącznie domeną rozbudowanych i luksusowych kompleksów SPA oraz hoteli. Coraz częściej na budowę saun decydują się także osoby prywatne, wysoko ceniące sobie tę formę wypoczynku realizują prywatną łaźnię parową w zaciszu domowym.

Montaż saun na podczerwień

montaż saunNajmniejsze sauny osiągają rozmiary około 1,5m² i właśnie na nie najczęściej decydują się osoby, chcące wdrożyć takie rozwiązania celem podwyższenia walorów użytkowych swoich czterech ścian. Sauny posiadają wiele pozytywnych aspektów dla naszego zdrowia, m. in. pozwalają na skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn oraz w pozytywny sposób pozwalają zregenerować się po treningu. Jeżeli w koncepcji domu lub mieszkania marzy nam się prywatna sauna- pierwszym krokiem będzie przede wszystkim skontaktowanie się i nawiązanie współpracy z rzetelnym przedsiębiorcą, który dopasuje odpowiedni projekt do warunków technicznych w naszym domu, przygotuje projekt oraz wizualizację oraz wykona precyzyjny, rzetelny montaż. Najpopularniejszym surowcem wykorzystywanym do budowy saun jest drewno, ze względu na duże właściwości przewodzenia oraz utrzymywania ciepła. Jeżeli jednak marzymy o mozaice lub jakimś innym designerskim rozwiązaniu- możemy wdrożyć do swojego projektu fragmenty wyłożenia kamieniem lub ceramiczną mozaiką.

montaż saunProjektanci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych projektów saun, więc jedynym czynnikiem który nas ogranicza jest tak na prawdę tylko nasza wyobraźnia. Innowacyjnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o montaż saun jest zastosowanie podczerwieni w systemach typu infrared, które pozwalają na utrzymanie temperatury nie przekraczającej 50°C oraz wyposażone są w specjalne czujniki sterowania temperaturą. Prace związane z montażem sauny to czas od około 4 do 6 godzin. Każda kabina musi być wyposażona w odpowiedni system wentylacyjny. Oczywiście możemy również pokusić się o samodzielny montaż kabiny łaźni parowej w domu, jednakże preferowanym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców, ponieważ daje nam to gwarancję sprawnego działania sauny. Ciekawym i nawet zaskakującym jest fakt, że po odbiorze prac montażowych możemy otrzymać nawet dożywotnią gwarancję.

Jeżeli chodzi o montaż prywatnej, domowej sauny to będziemy musieli przygotować się na koszt około 4 do nawet do 10 tysiecy złotych doliczając do tego koszty montażu. Wszystko jest uzależnione od stopnia zaawansowania projektu. Nie ulega jednak wątpliwości że nowoczesne sauny typu infraned to świetne rozwiązanie m. in. dla osób zmagających się chorobami stawów czy nadciśnieniem.