Oryginalne części do koparek, czy zamienniki?

Oryginalne części do koparek, czy zamienniki?

Nie jest tajemnicą, że właściciele maszyn budowlanych muszą ponosić wysokie koszta związane z eksploatacją urządzeń. Koparki znacznie częściej ulegają awariom niż ma to miejsce w przypadku samochodów osobowych czy nawet ciężarowych. Jest tak dlatego, że maszyna składa się z wielu części, które poddane są nawet kilku tysiącom godzin ciężkiej pracy.

Wytrzymałe części do koparek

części do koparek caseW zależności od wybranych części ich naprawa lub wymiana może nastąpić po kilku miesiącach albo latach. Czy warto wymienić oryginalne komponenty na zamienniki? Koparkę, jak i inne urządzenia można zakupić z salonu lub od osoby prywatnej. W pierwszym przypadku ma się gwarancję, że wszystkie części zostały dokładnie przebadane i najpewniej wytrzymają wiele lat. Jednak mało kto jest w stanie pozwolić sobie na zainwestowanie tak wielu pieniędzy, przez co znacznie częściej kupowane są maszyny używane. Ich minusem jest przede wszystkim to, że nigdy nie ma pewności, jak często eksploatowany był pojazd, przez co części mogą nadawać się do wymiany już po kilku miesiącach. Wówczas właściciel maszyny staje przed dylematem, jakie części wybrać – oryginalne, zamienniki czy używane? Zalecane są oryginalne części do koparek Case lub innych firm z uwagi na swoją wytrzymałość, a także idealne dopasowanie do konkretnego pojazdu, przez co następna wymiana podzespołu nie powinna być wcześniej niż kilka lat.

części do koparek caseIch cena jest jednak wyższa od innych produktów, dlatego wiele osób wybiera zamienniki. Dostępne są te droższe (od znanych producentów) i znacznie tańsze. Niektóre osoby błędnie uważają, że na cenę ma wpływ wyłącznie renoma przedsiębiorstwa – otóż nie, gdyż w przypadku części do koparek zazwyczaj znany producent, oferujący droższe komponenty tworzy je z lepszej jakości materiałów, są one bardziej dopasowane, a dodatkowo nakłady jest dłuższy okres gwarancji. Dlatego nie zaleca się kupowania najtańszych zamienników. Błędem jest również dokonywanie zakupu używanych komponentów – te faktycznie potrafią kosztować nawet kilkaset złotych mniej, jednak brak gwarancji sprawności oraz wysokie zużycie części sprawia, że te momentalnie ulegają zniszczeniu. Właściciel maszyny budowlanej, któremu zależy na dłuższej żywotności urządzenia, powinien zainwestować w oryginalne części.

Wówczas nie będzie musiał martwić się o ich serwis lub wymianę w przeciągu kilku następnych lat. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakup często zbyt drogich komponentów, ostatecznie mogą zdecydować się na zamienniki, jednak wyłącznie te od renomowanych firm. Odradzany jest zakup tanich części zamiennych, a tym bardziej używanych.