Rodzaje umywalek łazienkowych

Funkcjonalne wnętrze łazienki powinno wyróżniać się odpowiednio dobraną umywalką, której kształt będzie nawiązywał do pozostałej części pomieszczenia. Istnieją różne rodzaje tego elementu wyposażenia, dlatego warto wybrać model, który będzie najlepiej wyglądał i cechował się najwyższą estetyką.

Ceramiczne umywalki stojące

umywalki stojąceZaaranżowanie łazienki jest trudne, podobnie jak jej remont, więc lepiej uniknąć pomyłki i od razu postawić na wyjątkową umywalkę, która wywrze pozytywne wrażenie zarówno na domownikach, jak i na odwiedzających dom gościach. Warto pamiętać, że łazienka to na ogół bardzo małe pomieszczenie, w którym zmieści się wyłącznie kompaktowa umywalka. Rozmiar tego elementu wyposażenia powinien być dobrany do wielkości wnętrza. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na materiał wykonania, ponieważ umywalki stojące do łazienek są na ogół wykonane z ceramiki. Do jej zalet należy między innymi łatwość czyszczenia – pielęgnacja nie sprawia problemów. Świetnym wyborem jest również umywalka wykonana z hartowanego szkła, które wykazuje wysoką wytrzymałość. Dodatkowo modele tego typu mogą mięć piękne i nieregularne kształty, które zaskoczą każdą obserwującą ten element wyposażenia łazienki osobę.

umywalki stojąceKolejnym materiałem, na który warto zwrócić uwagę, jest naturalny kamień – granit lub marmur. Warto pamiętać, że umywalki granitowe lub marmurowe należą do tych najdroższych, jednak z pewnością są godne polecenia ze względu na elegancki wygląd czy odporność. Wybierając odpowiedni model do swojego wnętrza, warto zastanowić się także nad umywalkami mosiężnymi. To doskonały wybór do pomieszczenia utrzymanego w industrialnym stylu, ponieważ mosiądz od razu przywodzi na myśl starą fabrykę. Nie dość, że mosiężna umywalka wspaniale będzie wyglądała w lofcie, to jeszcze ma właściwości antybakteryjne, dzięki którym jest znacznie łatwiejsza w pielęgnacji niż niektóre modele wykonane chociażby z drewna. Naturalny materiał pozyskiwany z drzewa pozwala bowiem również uzyskać trwałą umywalkę, jednak należy o nią zadbać w szczególny sposób. Najważniejszą cechą umywalek stojących do łazienek jest materiał, z jakiego są wykonane. Do wyboru jest między innymi ceramika, szkło hartowane, kamień naturalny, mosiądz lub drewno.

Pierwszy z nich zdecydowanie jest najbardziej popularny, a dodatkowo łatwy w utrzymaniu w czystości. Pozostałe są bardziej eleganckie, jednak ich pielęgnacja może sprawić trudność, czego najlepszym przykładem jest drewno. Doskonale pasuje do aranżacji ekologicznej, podobnie jak kamień naturalny, ale trzeba go odpowiednio czyścić specjalnymi środkami.