Suwnica jednodźwigarowa idealna na rozpoczęcie działalności

Suwnica jednodźwigarowa idealna na rozpoczęcie działalności

W pracy przemysłowej niejednokrotnie musimy sobie radzić z przenoszeniem wielkogabarytowych materiałów. Suwnice są niezastąpionymi urządzeniami, które skutecznie usprawniają prace we wszelkiego rodzaju zakładach i magazynach. Umożliwiają efektywną prace na skalę przemysłową, pozwalając na transport ładunków zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Dobrze dobrane suwnice

suwnice jednodźwigaroweOdpowiednie zaprojektowanie konstrukcji pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponuje dana hala. Wykorzystywanie suwnic w zakładzie jest wyznacznikiem nowoczesności, który usprawnia pracę i podnosi wydajność przedsiębiorstwa. W niejednej fabryce czy magazynie codziennie przenoszone są materiały o wadze sięgającej nawet kilku ton. Suwnice pomagają nam je bezproblemowo i sprawnie przenosić z miejsca na miejsce, w niektórych zakładach produkcyjnych z kolei podają pracownikowi powstający stopniowo produkt. W suwnicach jednodźwigarowych dźwignice umożliwiają przepływ materiałów dla udźwigu nawet 16 ton i rozpiętości do 39 metrów. Ich konstrukcja pozwala w optymalny sposób wykorzystać kubaturę hali, co znacznie zmniejsza koszty całej inwestycji, przekładając się na stabilny rozwój firmy. Dostępnych jest kilka wariantów łączenia czołownicy z dźwigarem, w których suwnice jednodźwigarowe mogą zostać indywidualnie dostosowane do warunków i potrzeb zakładu, optymalizując między innymi wysokość podnoszenia.

suwnice jednodźwigarowePodstawowym podziałem suwnic (będących podtypem suwnic pomostowych) jest rozróżnienie na suwnice natorowe i podwieszane. Pierwsze z nich są najczęściej stosowanym rozwiązaniem z zakresu transportu bliskiego wewnątrz hal i magazynów. Konstrukcje te opierają się na moście złożonym z jednego dźwigara opartego na czołownicach wyposażonych w zespoły jezdne pozwalające na poruszaniu się mostu po suwnicy. Nowe firmy powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwość uzyskiwania jak najmniejszych odległości dojazdowych do wózka oraz szeroką ofertę wyposażenia dodatkowego urządzeń. Innym ważnym elementem suwnic są dźwigary, które muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, by wytrzymywać duże przeciążenia powstające przy przenoszeniu wielotonowych ładunków.

Suwnice są najpopularniejszym rodzajem dźwignic, które mogą być wszechstronnie wykorzystywane w zakładach, w których praca polega na przenoszeniu znacznych ładunków. Usprawniają pracę, dzięki czemu nasza firma sprawniej i szybciej wykonuje zlecenia, a co za tym idzie, odnosi wymierne korzyści. Ich duża różnorodność pozwala skutecznie wykorzystać wolną przestrzeń naszego zakładu, znacznie przyczyniając się do zwiększenia wydajności.