Wybór najlepszych okien do kuchni

Wybór najlepszych okien do kuchni

W kuchni panują specyficzne warunki – ze względu na odbywające się tam gotowanie czy pieczenie, mamy do czynienia z wyższą niż w salonie wilgotnością powietrza oraz wyższą temperaturą. To istotne kwestie, które powinny mieć dla nas znaczenie nie tylko przy wyborze mebli odpornych na tego typu czynniki, ale także przy wyborze okien.

Sklep z oknami różnego rodzaju

sklep z oknami Okna kuchenne powinny spełniać pewne warunki, wśród których wymienia się przede wszystkim optymalną wymianę powietrza. Równocześnie bardzo ważna jest wielkość takiego okna – powinno ono być na tyle duże, aby zapewnić dopływ odpowiedniej ilości światła naturalnego, co pozwoli na rozświetlenie pomieszczenia. Dzięki temu nawet mała kuchnia będzie wyglądać ładnie i przytulnie. Sklep z oknami na Śląsku oferuje wiele ciekawych propozycji okien do kuchni. Wymienić tu można okna nieotwieralne, uchylne, ale też uchylno-rozwieralne. Te nieotwieralne są najrzadziej wybierane i to nic dziwnego, nie są zbyt praktyczne. W dodatku sprawdzają się jedynie na parterze, bo wówczas nie będziemy mieć żadnego problemu z ich umyciem. Na wyższych piętrach mogłoby to już sprawiać problem. Podobnie kwestia wygląda w przypadku okien uchylnych. Najlepszym wyborem do kuchni są więc oczywiście okna uchylno-rozwieralne, które sprawdzają się też dobrze w pozostałych pomieszczeniach.

sklep z oknami Gdy chcemy wywietrzyć mieszkanie – wystarczy je uchylić. Otwieramy zaś zazwyczaj jedynie latem lub ciepłą wiosną, a także wtedy, gdy chcemy je umyć. W dodatku okno uchylno-rozwieralne daje nam też odpowiednią wentylację. Niektóre okna można rozszczelniać – to dobry pomysł na wentylację w chłodniejsze dni. Inną możliwością jest montaż nawiewników okiennych. To one odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza, chociaż nawet nie otwieramy wówczas okien. Jeśli już wydaje nam się, że dobraliśmy okno, zastanówmy się nad tym, czy wpasuje się ono w nasz projekt aranżacyjny. Dotyczy to wysokości osadzenia okna w otworze – parapet nie powinien być ani zbyt nisko, ani zbyt wysoko ustawiony do mebli, gdyż wówczas będzie to wyglądało nieestetycznie. W dodatku pamiętajmy o tym, że rozwieralne skrzydło może zajmować trochę miejsca, dlatego jeśli pod oknem umieścimy meble kuchenne, to jedynie te niskie, których wysokość równa jest z wysokością parapetu.

Inaczej meble będą blokować otwieranie skrzydła. Jak widać, przy wyborze okien należy pamiętać o co najmniej kilku sprawach, jednak zazwyczaj podjęcie decyzji nie jest trudne. Dobre okna zapewnią nam odpowiednią wentylację, ale przy tym będą szczelne.

Dodaj komentarz