Zakup pieca ecodesign

Zakup pieca ecodesign

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego Ecodesign w dokładny sposób opisuje normy, jakie powinny spełniać piece eksploatowane w gospodarstwach domowych, firmach i zakładach, i innych miejscach. Przede wszystkim chodzi tutaj o redukcję zanieczyszczeń. Władze dojrzały bowiem w końcu, że smog oraz zanieczyszczenie środowiska jest globalnym problemem, który może być drastyczny w skutkach, jeżeli w porę nie zaczniemy go ograniczać.

Piec zgodny z normami Ecodesign

piece ecodesignNormy Ecodesign mają na celu ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Od 2020 roku wszyscy muszą korzystać z kotłów, które spełniają opisywane normy. Już teraz możemy kupić takie piece Ecodesign u wszystkich naszych polskich renomowanych producentów. Przyjrzyjmy się przykładowemu modelowi takiego pieca – czym będzie on się wyróżniał? Zacznijmy od jego budowy. Do konstrukcji takiego pieca wykorzystuje się jedynie podzespoły i części najwyższej jakości, które charakteryzuje solidność oraz trwałość. W efekcie cały piec jest naprawdę wytrzymały i niemal bezawaryjny. Usterki oraz awarie praktycznie nie będą się zdarzały, a to przełoży się na długą żywotność takiego pieca. Kocioł najczęściej wykonywany jest z wysokiej jakości blachy kotłowej, podobnie jak palenisko. W przypadku paleniska blacha musi mieć określoną grubość, najczęściej jest to 6 mm.

piece ecodesignJeżeli decydujemy się na kocioł Ecodesign z płaszczem wodnym, wówczas wykonuje się go z blachy o grubości 5 mm. Dobór odpowiednich podzespołów ma naprawdę duże znaczenie, ponieważ od niego zależy sprawność urządzenia. Obecnie piece spełniające wymagania Ecodesign wyróżniają się również wysoką wydajnością, która przekracza 90%. Jest to zatem korzystne dla użytkowników. Ponadto można powiedzieć o zmniejszeniu zużycia paliwa, co w efekcie przynosi nam naprawdę duże oszczędności. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, ale i czas – piece Ecodesign są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego czas? Ponieważ piece takie posiadają najczęściej automatyczny podajnik, zatem nie musimy przejmować się regularnym dorzucaniem do pieca. Wszystko dzieje się samo, my musimy tylko zapewniać dostęp do paliwa. Wybór nowoczesnego pieca Ecodesign przynosi nam, jak widać, prawdziwe korzyści.

Dlatego właśnie warto w niego zainwestować. Wybierając piec, zwróćmy uwagę, czy posiada on wszystkie niezbędne certyfikaty poświadczającego jego parametry techniczne. Dzięki temu będziemy pewni, że urządzenie spełni wszystkie nasze wymagania, a jego eksploatacja nie będzie wiązała się z ciągłymi naprawami, ponieważ awarie praktycznie nie będą występować.