Drewno w produkcji mebli

Drewno w produkcji mebli

Coraz częściej w wielu kuchniach można natrafić na blaty drewniane. Mimo tego, że do niedawna zastępowały je te wykonane z kamienia lub innego rodzaju surowca, ponownie zaczęły być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach domowych i mieszkaniowych. Materiał ten łatwo jest połączyć z innym, a dzięki temu stworzyć piękną kombinację, która urozmaici wygląd wnętrza.

Blat do kuchni z drewna

białe meble kuchniaZe względu na nowoczesne technologie obróbki producenci coraz chętniej wykorzystują ten rodzaj surowica jakim jest drewno. Do ich zastosowania może zachęcić zarówno zamiłowanie do natury jak i inspiracja na przykład stylem skandynawskim. Blaty są przede wszystkim wyjątkowe i eleganckie oraz wprowadzają do wnętrza nieco surowości. Produkt taki nadaje się również do wystroju wnętrza w stylu nowoczesnym, ponieważ świetnie wygląda w połączeniu z kamieniem lub ze stalą. Na rynku można spotkać je w formie drewna litego albo klejonego warstwowo – drugie rozwiązanie jest częściej stosowane przez producentów z uwagi na to, że proces klejenia zmniejsza naprężenie włókien drewna, dzięki czemu nie wypacza się ono oraz nie pęka, a co za tym idzie jest o wiele trwalsze. Ze względu na popyt powstało wiele firm zajmujących się obróbką tego surowca, jednakże podczas zakupów warto zwracać uwagę na renomowane firmy, które taką produkcję wykonują od wielu lat. Przykładem jest Egger. Drewno od momentu założenia stanowi główną podstawę działalności.

meble białe kuchnia Egger blaty Halifax cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ wykonane zostały z naturalnego dębu. Dekor tego rodzaju wykorzystuje się zarówno w produkcji mebli do kuchni, jak i do salonu. Cechą charakterystyczną jest wyraziste pęknięcia oraz słoje, które nadają przestrzeni więcej autentyczności oraz naturalności. Wzór ten można wykorzystać na dużych powierzchniach, dzięki zastosowaniu przez firmę specjalnej technologii redukcji powtarzalności pęknięć w obrazie dekoru. Blat dębowy jest twardy, wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym cechą zastosowany w kuchni przetrwa długie lata użytkowania. Blaty drewniane cieszą się coraz większą popularnością, a motyw ten chętnie wykorzystywany jest przez projektantów do aranżacji wnętrz. Naturalny oraz piękny wygląd surowca sprawia, że osoby posiadające własny kąt chętnie się nim otaczają w życiu codziennym.

Blaty od firmy Egger są wykorzystywane głównie w kuchni, jednakże są także idealnym materiałem podczas produkcji stołów. To jak zostaną one zastosowane zależy wyłącznie od wyobraźni przyszłego właściciela.