Projekty mieszkań w stylu glamour

Projekty mieszkań w stylu glamour

Wytworne wnętrza pełne przepychu nie są już czymś, co widuje się tylko w filmach i na zdjęciach. Teraz każdy może pozwolić sobie na zaprojektowanie pomieszczenia w stylu glamour. Nie trzeba wydawać nawet na to majątku, bo wszystko jest kwestią dobrania odpowiednich mebli, czy dodatków, które stworzą pożądany klimat.

Styl glamour zachwyci każdego

stylowe mieszkanie Co zamówić, a czego można zrezygnować, by nie żałować? Ciekawe projekty mieszkań w Krakowie na pewno przygotują dla nas znakomici architekci, choć można je też przygotować samodzielnie. Z pewnością dużą rolę odgrywa odpowiednia kolorystyka. We wnętrzach glamour próżno szukać intensywnych barw, czy kolorów ziemi. Stawia się przede wszystkim na kolory jasne, takie jak biel, zgaszony róż, czy kremowy. Zwykle w pomieszczeniu jest też jakiś ciemniejszy akcent np. kanapa, jednak nie powinien być on dominujący. Ważna jest też faktura, wzór czy sposób wykończenia. Styl glamour zakłada błyszczące, gładkie faktury, co się tyczy zarówno oświetlenia, listew, jak i mebli. Mieniące się elementy podkreślają przepych wnętrza, a dodatkowo je rozświetlają, bo rozpraszają światło słoneczne. Dodatków nie powinno być zbyt wiele, tak by pokój nie wydawał się przeładowany, ale powinny być za to duże i widoczne.

modne mieszkanie Idealnie do stylu glamour sprawdzają się kryształowe lampy. Dostępne są wiszące żyrandole, płaskie plafony sufitowe i ścienne, czy inne rodzaje. Jeśli chodzi o meble, to popularne są tu kanapy oraz fotele muszelki. Mają szerokie boki oraz oparcia, dzięki czemu są bardzo wygodne. Zwykle mają wysokie, dobrze wyeksponowane nóżki z drewna lub z metalu, często pomalowane na kolor złoty, czy srebrny. Tapicerka welurowa będzie tu najlepsza, ponieważ ma krótkie włosie, jest przyjemna w dotyku, a jednocześnie delikatnie połyskuje w świetle. Przy kąciku wypoczynkowym koniecznie musi stanąć przeszklony stolik ze srebrną lub z czarną ramą. Jeśli chcemy ułożyć pod nim dywan to tylko ten puchowy o średniej długości włosia. Puchate dywany shaggy jak i płaskie wykładziny nie będą odpowiednie. Popularne modele mają odcień pudrowego różu lub bieli. Jeśli chodzi o inne dodatki, to też warto wybierać te ze srebra, złota, kryształu lub szkła – mają się mienić i błyszczeć, przykuwać wzrok.

Zdecydowanie wnętrze w stylu glamour zachwyci wszystkich naszych gości. Będzie wystrzałowe, zjawiskowe, urządzone ma bogato. Pełne szlachetnych zdobień, kryształów czy welurowych mebli sprawi, że poczujemy się w nim jak w luksusowym, eleganckim hotelu, czy na planie amerykańskiego filmu wysokobudżetowego.